Czym jest slow cooking?

Wszystko zaczęło się w 1970 roku od prostego garnka do gotowania fasoli. Ponad cztery dekady później, z milionami wolnowarów Crockpot sprzedawanych na całym świecie zdefiniowaliśmy idealny sposób serwowania niedrogich, pożywnych i smacznych posiłków dla rodziny i przyjaciół.Dlaczego warto używać wolnowaru?

Wartościowe warzywa

Wcześniejsze podsmażanie warzyw nie jest potrzebne. W wolnowarze warzywa gotują się wolniej niż mięso, więc pokrój je na kawałki lub plasterki i umieść na dnie naczynia lub po bokach. Warzywa przygotowane w wolnowarze, w przeciwieństwie do tradycyjnego gotowania, nie tracą witamin i minerałów, muszą jednak być zanurzone w sosie.

cp

Delikatne mięso

Przed rozpoczęciem gotowania zrumień mięso. Dzięki wolnemu gotowaniu możesz zamienić niedrogie kawałki mięsa w pyszny i delikatny posiłek. Jeśli gotujesz jednocześnie mięso i warzywa, mięso połóż na warzywach. Dostosuj czas gotowania. Surowe mięso z warzywami powinno się gotować przynajmniej 8 godzin na poziomie LOW. Mięso z kośćmi gotuj dłużej.

cp

Aromatyczne zioła

Świeże zioła dodają smaku i koloru, powinny jednak być dodawane pod koniec przygotowania potrawy, gdyż długi czas gotowania powoduje zmniejszenie ich aromatu.

cp

Makaron i ryż

Przygotowując dania z makaronem, ugotuj najpierw makaron w gorącej wodzie (aż zmięknie). Makaron dodaj do potrawy podczas ostatnich 30 minut gotowania w wolnowarze. W wolnowarze stosuj ryż długoziarnisty, chyba że w przepisie przewidziano inaczej. Jeśli po wskazanym czasie ryż nie jest w pełni ugotowany, dodaj 1–11 szklanki płynu na każdą szklankę ryżu i gotuj dalej przez 20 do 30 minut.

cp

Z biegiem lat powstała niezliczona ilość posiłków i nowych receptur przygotowanych z dumą w wolnowarach Crockpot. Chociaż wiele różnych smaków i wiele różnych stylów ewoluowało w sztuce wolnego gotowania, Crockpot zawsze nadąża za tempem zmian.

Szybko przygotuj wybrane składniki, wrzuć je do naczynia, ustaw timer na 4-10 godzin i czekaj na pyszny, wolno gotowany posiłek. To łatwe!

Wolne gotowanie jest znacznie bardziej opłacalne. Kup większy wolnowar, gotuj gulasze, curry lub zapiekanki i serwuj na obiad również następnego dnia.

Wolnowary Crockpot są energooszczędne, zużywają od 75 do 150 watów energii elektrycznej na poziomie grzania LOW i pomiędzy 150 i 210 watów na poziomie HIGH. Całodzienne gotowanie to grosze!

Tak jak w każdym związku, potrzeba czasu, aby poznać się nawzajem. Wolne gotowanie naprawdę wydobywa smak z potrawy np. curry. Niech składniki Crockpot współgrają razem!

Dobry smak dla zdrowszych posiłków! Wolne gotowanie to doskonały sposób, aby zachować więcej witamin i składników mineralnych.
Wybierz wolnowar dla siebie

Wolnowary DuraCeramic™

Zobacz

Wolnowary cyfrowe

Zobacz

Zestawy

Zobacz